Před branami

25. ledna 2017 v 19:38 | May |  May filozofuje
Jsem v maturitním ročníku. Jo, v tom ročníku, kdy se odehrává příliš mnoho změn, aby to byl člověk schopen psychicky zvládnout. (Navíc když je přesně takový poseroutek, jako jsem já, že áno.) A my z gymplu, kteří jsme se onehda před čtyřmi lety nedokázali rozhodnout, na jakou střední odbornou jít, jsme na tom přece jen o něco hůř. Dá se říct, že jakmile vylezeme z gymplu a na VŠ nejdeme, nedostaneme se, "nic z nás není". Jo. A s tímhle hlodavcem to přežij, viď…
Své rozhodování mám částečně za sebou. Na mém seznamu podávaných přihlášek mám zhruba nějaké čtyři fakulty. Pravdou však je, že čím víc navštěvuji dny otevřených dveří, tím víc se na vysokoškolské studium těším, ale zároveň se bojím, že se nedostanu tam, kam bych chtěla. Nebo že se nedostanu nikam…

Samozřejmě, že žiju s nadějí v možnosti, které mi tahle doba přináší - ať už nějakého brigádničení nebo výjezdu do zahraničí za cílem učení jazyka a práce, jako je Work and Travel a obdobně. I tak ale neustále žiju s tím neskutečným nátlakem, který se na mě valí ze všech stran a je velmi těžké mu unikat. A stačí tak málo…

Málo…


Stačí jeden pouhý, chybný krok.

Stačí chybné zatrhnutí jakéhosi písmene v testových otázkách a brány se ti uzavřou. A víte co? Snažím se na to nemyslet. Rozhlížím se kolem sebe a pozoruju okolí. Pozoruju personály, spolucestující v metru i tu paní s vozíkem na chodníku. Všechny pozoruju a říkám si, že vždycky to nějak dopadne, vždyť i ta číšnice za barem najde ve svém životě štěstí. Tak co - nepůjdu na vejšku, budu mít podělanej gympl s průměrných vysvědčením, rodiče na mě budou koukat jako na tu, "co nic nedokázala" když její bratr studuje vejšku a vydělává zároveň, kdežto ona i přes nějaký ten potencionál, jež v ní spatřovali, obskakuje alkoholiky v hospodách nebo umělecký hipstery v kavárnách.
A co?

Vždyť i já jsem v těch kavárnách šťastlivcem. Šťastlivcem s čajem v ruce, protože s kávy mě bolí břicho, hehe.

Sečteno podtrženo: Nevěste hlavu - Chybným krokem to nekončí, tím to teprve začíná. Vždyť i servírka v čajovně může být šťastnější než kravaťák s balíkem!


May
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tereza-straw tereza-straw | E-mail | 25. ledna 2017 v 20:41 | Reagovat

Hlavu vzhůru. Jsem teď ve třeťáku a většina mých kámošů je taky v maturitním ročníku, snažím se na ně prskat optimismus a dodat jim odvahu. Však ono se to neposere. A když, tak co. Je to jen škola. Přesně jak píšeš - na rok se můžeš vydat za dobrodružstvím a ještě si u toho pěkně přivydělat a pak se hlásit znova. Třeba ještě nakonec zjistíš, že práce v zahraničí je tvému srdci bližší, než výška v Česku.
Zvládneš to. Vzpomeň si, kolik debilů má v dnešní době titul. :D A tím ty určitě nejsi. Držím pěsti!

2 Orida Orida | Web | 26. ledna 2017 v 7:53 | Reagovat

Páči sa mi tvoj pozitivizmus :) Veeeľmi dobre tamto obdobie v živote poznám, ešte si naňho vcelku jasne spomínam. Gympel, matura, prijímačky, chaos, bordel, panika, jo, jo. Ale, ALE! Vieš čo je výhoda vysokých škôl? Je ich celá hromada. Čo hromada, dve hromady! Ak ťa nezoberú na jednu, zoberú ťa na druhú. Ak ťa nezoberú ani na druhú.... no, tak skúsi tretiu, štvrtú.... alebo znova tú prvú o rok. :) Sú školy ťažšie, sú školy ľahšie, ale verím, že keď má niekto chuť študovať, vždy si nájde to svoje. Držím palce pri maturite aj pri prijímačkách a dúfam, že ťa čoskoro budem môcť privítať v kruhu nás vysokoškolákov! :)
Pretožep riznajme si to, vysoká je pre týh, ktorým sa ešte nechce ísť hneď robiť, alebo vlastne nevedia Čo by chceli robiť.

3 Papája Papája | Web | 26. ledna 2017 v 9:55 | Reagovat

určitě to všechno zvládneš ;)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 27. ledna 2017 v 16:32 | Reagovat

Mám gympl a práci lépe placenou než mi vysokoškolští spolužáci :) takže neboj! když zapneš všechny síly, jde to :) není to jednoduché, ale co v životě, co stojí za to, je jednoduché? :)

5 Lak na auto Lak na auto | 30. ledna 2017 v 20:41 | Reagovat

Mjollnir na krku? Doopravdy? DOOPRAVDY? Zatluč to někam, Thore..

6 Jottunson Jottunson | 12. února 2017 v 15:53 | Reagovat

Naprosty souhlas s lakem. Tenhle clánek uz koluje po par pohanskych strankach:-D Tesim se na dobu, kdy se pohanstvi ocisti od techto "ezokonzum" veganskych holcicek a radoby samanu s dredy az na prdeli, Je to jen odpad a urazka nasi viry. Sdilim dale,tomuhle se musi zasmat vsiichni.
Jottunson

7 May May | E-mail | Web | 12. února 2017 v 16:09 | Reagovat

[6]:

[5]:
Vůbec nechápu, kde je problém..
Rozhodně se neoznačuji ani za "veganskou holčičku" nebo "rádoby šamana". Urážka a odpad pohanů? Co je to pak za víru, když její "členové" odsuzují každého, kdo se o ni zajímá?
Pohani, se kterými se znám, rozhodně vystupují s jiným chováním a jednáním, jsou otevření pro každého. Jsem ráda, že mezi nimi nejsou tací, jako vy..
Čest.

8 Garruk Primalhunter Garruk Primalhunter | 12. února 2017 v 19:55 | Reagovat

No já nevím, jak Jotunsson (ten snad jen za PK) a pan Lak, ale já osobně mohu mluvit jak za ČPS, tak za PK, jichž obojích jsem aktivním členem a nemohu než souhlasit s jejich slovy. Sám tento článek dále šířit nebudu, nicméně z jeho vyznění právě jako z ostatního vyznění zdejšího "blogísku" je zřejmé, že pohanem nejste a že spadáte právě do té kategorie tupých oveček a "neopohanů", jejichž víra se omezuje na nesmyslné objímání stromů (mimochodem jako praktika druidů již dávno vědecky vyvrácená) a vnějším projevem nevyzrálého a ztraceného děcka, kterému někdo strčil Pravidla českého pravopisu a ono teď používá ta nejsložitější a "nejchytřeji" znějící slova, to jen potvrzujete. Nenoste symboly našich bohů, urážíte nás a urážíte i je. Změňte sebe, poté buďte pohanem. Do té doby nejste vy, stejně jako vám podobní, na našich akcích vítáni.
Hezký večer

9 lethi7 lethi7 | 12. února 2017 v 20:23 | Reagovat

Ty se tak možná neoznačuješ,ale my tě tak označujeme:D A upřímně, kdokoli si pročte ty"články"tady,může pisatelku neomylně charakterizovat přesně těmito slovy.

10 Pyro Sargattara Pyro Sargattara | 12. února 2017 v 20:40 | Reagovat

Dost už s tím...
Předně chci poděkovat Ubbemu Heřmánkovi, že mě o tomhle informoval, rovněž však i Lokimu, že mě opět přivádí na tenhle web...
Vážení. Nemohu říct, že s vašimi slovy nesouhlasím, máte ve spoustě věcí pravdu a smýšlím podobně, jako vy, ovšem forma, kterou jste to podali (A proč vůbec? Honit ego si můžete i v MHD, či na kterémkoli jiném místě s dostatečným výskytem lidí odlišného smýšlení..) je naprosto nevhodná a o nic vyspělejší, než článek výše. Uvědomte si, že takových, jako je autorka zdejší stránky jsou stovky, třeba v Číně je momentálně velmi módní, věšet na sebe  Mjollniry, fotky s Asiaty s těmito symboly jsou vážně všude.. Navíc pohané nejsou jediní, kdo se těmito symboly zdobí, vzpomeňme například na neonacisty, kulturisty (symbol síly), či majitele loveckých psů (opět bráno jako symbol síly, vytrvalosti a rychlosti).
Uznávám, to, že to někdo nosí jen tak, protože mu to připadá drsné, aniž by o tom cokoli věděl, či protože se uměle snaží někam "infiltrovat", protože ho jinde nepřijmou je dost politováníhodné a znehodnocující, a lze o tom zapříst rozhovor, ovšem dělat na to memy (Largone :D -_- doufám, že tohle čteš, protože i když je to vtipné, kárám tě za to :D) a šířit to všude možně je naprosto nesmyslné a příliš tím nedokazujete svou mentální nadřazenost (o které příliš nepochybuji, ovšem o to více zarážející to je), jak pravděpodobně bylo vaším záměrem. Ano, je to trapné, ano, je to ubohé a ne, neuráží mě to o nic méně, než vás, věřte mi. Ale zejména od tebe, Primalhuntere, bych čekal o dost víc. Buďme tedy v míru, nikam to nevede a důvod vašeho rozhořčení tím stejně nepolepšíte a jen mu děláte zle, za což vám bohové jistě nepoděkují.

11 sacutorvichroslav sacutorvichroslav | 12. února 2017 v 20:47 | Reagovat

ÁÁÁÁ Sargatara zase siri mir,to zboznujeme neser radsi bohy payro nez se ti to vymsti bezverci a hlupaci nic nevi ale nejvic je vsichni vidi haha

12 May May | E-mail | Web | 13. února 2017 v 20:35 | Reagovat

[8]:

[9]:
Váš názor vám nikterak neberu, klidně si ho mějte. Jen abych uvedla vše na pravou míru..
Chápu, co tím vším myslíte a kam vaše myšlenky směřují. Asi vám vadí jakási představa člověka běhajícího po lesích, co si objedná "přívěsek s něčim hrozně zajímavym" a hned ze označuje za pohana.
S takovým typem člověka já však zaprvé nemám nic společného, zadruhé je to volba dotyčného, jak sám sebe nazývá. Můj názor vždycky byl, že pokud se člověk cítí někým být, je právě jím. (V překladu pokud se cítí být pohanem, nemusí znát veškerou mytologii, zvyky a tradice dopodrobna, aby pohanem byl. Stačí mít víru. Samozřejmě pak záleží na tom, jak své pohanství prezentuje, zdali duševním přesvědčením nebo pohuhým statusem "jsem pohan".- Teď se, prosím, nevzpouzejte, je to můj názor, stejně jako vy máte názor odlišný. Třeba v ČPS nebo PK definici pohana stojí něco jiného, tohle je pouze můj pohled na víru jako takovou.)
Když bych to měla poukázat na sobě, nikdy jsem se do žádné skupiny neřadila. Zřejmě je to z toho důvodu, že jsem se snažila na svět dívat ze svého pohledu, použila svou fantazii, věřila ve své věci. Proto se za pohana NEOZNAČUJI.
Napříč tomu však nevidím důvod hanit mě z nošení Thorova kladiva na krku. Jak bylo výše uvedeno, nosí jej kde kdo. Mým důvodem je kupříkladu jakási pocitová ochrana společně s oblibou severské hudby a stylu. Ale znamená to, že nošením Mjollniru hned spadám do pohanského odpadu? Jako, vážně?
A docela by mě zajímalo, z kterého článku mého "blogísku" usuzujete, že se považuji za rádoby šamana. Nebo.. vlastně asi ani nezajímalo.
Tak.
Mějte se.

[10]: Díky za slušnost. Aspoň od někoho.

13 Karolin Karolin | 16. února 2017 v 22:42 | Reagovat

Tak předně, žádná "severská hudba" neexistuje. Neexistují naprosto ŽÁDNÉ historicky dochované hudební záznamy jak od germánů, tak od Keltů. Keltská hudba, kterou individua tvého druhu vyznávají, je pouze hypoteticky inspirována předkřesťanskou irsko-skotskou hudbou (snad ještě zareaguje Pyro, má tam předky a ví o tom značné množství informací), která ovšem není a nikdy ani v nejmenším NEBYLA historicky potvrzena. Hudba, kterou posloucháš, nemá tedy s námi ani s kulturami, za které se tak tupě stavíš, pranic společného.
Vůbec, celý ten komentář je opět tak dětinsky psaný, že mi je trapné na něj vůbec reagovat. Navíc v tomhle věku.. Jen se těším, až se objevíš na nějaké naší akci. To bude podívaná.

14 ... ... | 4. dubna 2017 v 21:19 | Reagovat

Tihle ezopošuci mě vždycky složí. V hlavě sračky a na krku něco, čemu totálně nerozumí. Čest archeologům, že ještě kopou do země, stejně jejich nálezy pak akorát každý blb nosí všude možně, aby byl cool a hlavně hodně "alternativní".

15 Theverrin Theverrin | 5. dubna 2017 v 20:41 | Reagovat

Tak tohle vzniká ve chvíli, kdy se spojí lidská demence, internet a ezo"pohanství". U někoho ty pohanské symboly ještě beru, na víru nehledě, ale u autorky tohoto "článku" je to tak směšné, dětinské a absurdní, že si říkám, jak je to vůbec možné. Dej od toho ruce pryč, urážíš nakonec víc sebe, než nás a bohy.
A taky se nauč psát.

16 IUZ IUZ | 8. července 2017 v 23:28 | Reagovat

Nemohu si nějak srovnat, koho sakra napadlo, že někdo, kdo napíše do věty "potencionál" místo "potenciál", se někdy může živit jinak, než jako obsluha alkoholiků v hospodách a hipsterů v kavárnách...
Bohužel, i vrstvy takhle podprůměrného ražení se v dnešní době na VŠ dostávají a občas je i dostudují, což je, pravda, nepochopitelné... Tak uvidíš...

17 Crbnscoorp Crbnscoorp | E-mail | Web | 21. září 2017 v 2:51 | Reagovat

apply for a payday loan - http://personalnerloan.org/ 1 hour payday loan lenders <a href=http://personalnerloan.org/>quick personal loans</a> ’

18 Bvbnpignee Bvbnpignee | E-mail | Web | 21. září 2017 v 19:20 | Reagovat

personal loans with bad credit
<a href="http://paydayhhkl.org/">payday loan online</a>
bad credit auto loans
<a href=http://paydayhhkl.org/>payday cash loan</a> ’

19 Bbecendack Bbecendack | E-mail | Web | 21. září 2017 v 19:57 | Reagovat

small loans bad credit
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans</a>
payday loan
<a href="http://paydayvax.org/">fast payday loans</a> ’

20 FfvAerold FfvAerold | E-mail | Web | 22. září 2017 v 19:19 | Reagovat

cialis 20mg
<a href="http://cialisovnnc.com/">cheap cialis</a>
cialis vs cialis professional
<a href=http://cialisovnnc.com/>buy cialis</a> ’

21 Vffgdaype Vffgdaype | E-mail | Web | 22. září 2017 v 19:19 | Reagovat

cialis professional uk
<a href="http://cialisivndh.com/">online cialis</a>
cialis srbija
<a href=http://cialisivndh.com/>cialis online</a> ’

22 LdvAdvozy LdvAdvozy | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:50 | Reagovat

female viagra pill
<a href="http://fuyviagraf.com/">viagra online</a>
viagra prescription online
<a href=http://fuyviagraf.com/>generic viagra</a> ’

23 Lvvdemople Lvvdemople | E-mail | Web | 27. září 2017 v 0:37 | Reagovat

women taking viagra - https://viagraciom.com
viagra tablets <a href=https://viagraciom.com>cheap viagra</a> ’

24 Febbendack Febbendack | E-mail | Web | 30. září 2017 v 12:44 | Reagovat

debt help
<a href="https://paydaykmae.com">payday advances</a>
bad credit history payday loans
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance online</a> ’

25 vwqepignee vwqepignee | E-mail | Web | 1. října 2017 v 7:45 | Reagovat

get business loan
<a href="https://installmentloanvelam.com">quick installment loans</a>
best payday loan
<a href=https://installmentloanvelam.com>installments loans</a> ’

26 Lvvodemople Lvvodemople | E-mail | Web | 1. října 2017 v 22:13 | Reagovat

order viagra online without a prescripti - http://viagrapfhze.com/
viagra story <a href=http://viagrapfhze.com/>cheap viagra</a> ’

27 Drbectreart Drbectreart | E-mail | Web | 1. října 2017 v 22:13 | Reagovat

viagra online stores - http://viagraoplws.com/
buy viagra online <a href="http://viagraoplws.com/">viagra</a> ’

28 VbwgxDrenny VbwgxDrenny | E-mail | Web | 4. října 2017 v 23:33 | Reagovat

apply for a payday loan online - https://paydayllae.com/
account now payday loans <a href=https://paydayllae.com/>payday loans online</a> ’

29 Lbrfbloma Lbrfbloma | E-mail | Web | 24. října 2017 v 18:40 | Reagovat

cialis sales - http://onlinecialis-cialisceo.com/
cialis 20 mg dosage <a href=http://onlinecialis-cialisceo.com/>buy cialis</a> ’

30 Knfoassica Knfoassica | E-mail | Web | 30. října 2017 v 12:40 | Reagovat

apply for a payday loan online - http://cashadvancetnum300.org/
payday loan direct lenders only <a href=http://cashadvancetnum300.org/>best payday loans</a> ’

31 Ksdbinvow Ksdbinvow | E-mail | Web | 30. října 2017 v 16:34 | Reagovat

quick cash payday loans - http://paydayloansvrtb77.org/
small personal loans online <a href=http://paydayloansvrtb77.org/>fast payday loans</a> ’

32 jolw4 jolw4 | E-mail | Web | 17. července 2018 v 12:55 | Reagovat

My new gay porn spot  
http://blackgay.net.erolove.in/?info-braiden
  gay shops gay chatting sites gay pen pals gay young gays online

33 kellysy1 kellysy1 | E-mail | Web | 17. července 2018 v 14:42 | Reagovat

Pron blog locality  
erotic baby erotic gif lesbian erotic books pornography for free the life erotic.com    
http://asian.erolove.in/?katerina  ;
  erotic torrents erotic desktop wallpaper erotic networks erotic flowers angelina jolie erotic

34 mikesj2 mikesj2 | E-mail | Web | 18. července 2018 v 7:55 | Reagovat
35 sashadk16 sashadk16 | E-mail | Web | 23. července 2018 v 21:17 | Reagovat

Ribald pictures blog    
http://teenlesbians.xblog.in/?facebook_meadow
  signals that a girl likes you nudexxx sex video free one hour imblonde0003 boobs sabrina fox feet

36 Thomaspen Thomaspen | E-mail | 26. července 2018 v 10:47 | Reagovat

Hеllо! I'll tell уou mу mеthоd with all thе dеtails, аs I startеd еarning in thе Internеt from $ 3,500 pеr dау with the help of sосial nеtwоrks rеddit and twitter. In this videо yоu will find morе detаiled informatiоn and also seе hоw many milliоns have earnеd thоse whо havе beеn working fоr a yеar using mу mеthod. I spеcifiсallу mаde а vidео in this cаpасity. Aftеr buуing mу method, you will undеrstand whу: http://registerdomain.ru/rdr.php?ref=https://vk.cc/8jfmUx

37 MorrisSem MorrisSem | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 3:56 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN  http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox
To learn how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype free tatyana.kondratyeva2 or tel.: +1(248)730-4178

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

38 veronicaut11 veronicaut11 | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 2:49 | Reagovat

My unruffled project:
http://jeannette.go.telrock.net

39 DavidRax DavidRax | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 17:09 | Reagovat

Рекомендую смотреть кино онлайн бесплатно в хорошем качестве, реально удобно
<a href=http://kino-look.ru/>смотреть фильмы онлайн 720 Подробно тут...</a>

40 Stephenhok Stephenhok | E-mail | 5. srpna 2018 v 9:59 | Reagovat

Help Jack please: http://we.cx/3607t

41 Sergiolap Sergiolap | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 3:47 | Reagovat

AminoBoosters в 3-7 раз дешевле, чем Laminine LPGN.  В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200. Всё 1 в 1. Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений Не MLM http://1541.ru viber +380976131437  Скайп evg7773

42 KeithRak KeithRak | E-mail | 7. srpna 2018 v 4:03 | Reagovat

Видео о времени!https://youtu.be/XOGDX468aH8

Народ, подскажите первый раз сделала Видео, хочу услышать ваше мнения. Сасибо за ранее.

43 MorrisSem MorrisSem | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:40 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

44 jerrydj69 jerrydj69 | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:56 | Reagovat

Redesigned naked pictures  
sex photo yoga erotic erotic fitness erotic ebooks free gay erotic books    
http://shemale.erolove.in/?nayeli  ;
  erotic play erotic zones erotic poem erotic hd erotic love poems

45 Josephanelp Josephanelp | E-mail | Sobota v 6:03 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://makemoneyonlinesurveys50246.designertoblog.com/7661312/helping-the-others-realize-the-advantages-of-3-antiaging

46 adamae16 adamae16 | E-mail | Web | Pondělí v 21:04 | Reagovat

Stared different project:
http://deborah.blogs.telrock.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama