Kde je mé místo?

26. července 2016 v 17:53 | May |  May filozofuje
Zaposlouchávám se do úžasných skladeb, přemýšlím o budoucnosti (zase) a stále netuším, co mě čeká. Díky, nebo snad kvůli událostem posledních dní, kdy nás média zahlcují špatnými zprávami ze světového dění a topí nás strachem, přemýšlím o svých plánech.Nikdy jsem nebyla člověkem, který by měl přesně nalajnovaný život do posledního puntíku - vysněná škola, vysněná práce, životní cíle, po jejichž dosažení může duše klidně odejít na onen svět. Záviděla jsem a stále závidím těm, kteří mají své cíle a sny. Ví, kudy se dát a jakým směrem se ubírat.
Já to stále nevím, hledám se. Hledám cestu, která vede mým životem a provede mě těmi roky, které mě čekají (a snad jich bude co nejvíc, hehe.) Možná proto trávím čas střední školy na gymplu - už v deváté třídě jsem měla s budoucími plány problém. Teď, před nástupem do maturitního ročníku, vím tak akorát předměty, z kterých chci maturovat. Dobře, doteď jsem žila v domnění, že URČITĚ chci jít na vysokou školu s oborem mediálních studií a žurnalistiky. Ale je to směr, kterým se chci dát a čemu se chci věnovat?


V posledních dnech mi kolují hlavou myšlenky, že na tomhle oboru pro mne místo není. Slýchám o médiích jen špatné věci. Já si o nich myslím špatné věci. Pravdou je, že média i tak malý stát, jako je Česká republika, informovat o hrůzách ze světa prostě musí. Proto jsou to média, aneb zprostředkovatel informací, jejich doručovatel a dárce. Ale já nechci šířit zlo, nechci hlásit lidem špatné věci a cpát jim, jak je svět hrozný. Nechci je strašit.
A copak může televizního reportéra nebo novináře dělat sluníčkář s věčným úsměvem na tváři připomínající Louisu Clarkovou? (Dobře, sluníčkář nejsem, i když ho hodně lidem připomínám.)


Achjo. Uvidíme, co se mnou jednou bude.
Špatné myšlenky, to bude ten déšť. A smutná skladba.
A otázka, PROČ BLOGUJI.
Abych se našla. Našla svou cestu.
Zřejmě.
Třeba povede po škeblích, i těch fialových. Ty já ráda.May.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 26. července 2016 v 19:33 | Reagovat

Přeji ti, aby si co nejdřív našla své já prostřednictvím psaní - myslím, že je to hodně dobrá cesta, jak sám/a sebe poznat. :)

2 Pyro Pyro | 11. srpna 2016 v 22:28 | Reagovat

Májo, ty JSI sluníčkář. :D Naprosto KAŽDÝ z té bandy hlupů, á la vlastenců by tě tam okamžitě zařadil, podobně jako každého, kdo by "neposlal torpédoborce" nebo "nenasadil myslivce" na imigranty, případně kdo zkrátka stojí za tím logopedapostrádajícím pitomečkem, kterému by měl někdo nutně pořídit filtr mezi mozek a ústa. Možná jim trochu křivdím, ale ty jsi sluníčko, ať chceš nebo ne. A myslím, že je to tak správně.

3 Nottimn Nottimn | 7. října 2016 v 20:55 | Reagovat

Dobrá dobrá. Tak takhle nevyzrále napsaný článek jsem snad ještě nečetla. Zapracuj na sobě, holka, takhle se nenajdeš v životě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama