Letopisy Narnie: May Narnianem?

23. června 2016 v 11:19 | May |  Knihomolství
Je to sotva pár měsíců, co jsem poprvé začala číst knižní ságu Letopisy Narnie, jejímž autorem je C. S. Lewis. Tato série se čiší velké oblibě v podobě filmového zpracování režisérů Andrewa Adamsona a Michaela Apteda. I přesto, že jsem vášnivým čtenářem hltajícím všechno vytisklé (Dobře, nad učebnicí matematiky se zrovna nerozplývám...), jsem poměrně dlouhou dobu ani netušila, že je dílů víc než tři. Navíc v knižní verzi se jedná o druhý, čtvrtý a páty díl. (Jak logické, že?)


Bylo období Vánoc a já šetřila, jak se dalo. Problém ovšem nastává tehdy, kdy nakupujete vánoční dárky pro hromadu příbuzných a kamarádů (to si vždy říkám, proč jsem doháje tak společenský tvor) a náhodou procházíte kolem knihkupectví. Nemusím popisovat, co jakožto správný knihomol prožívám. *obchod natahuje své ruce, láká, nabádá, táhne tě k sobě, jsi uvězněn v jeho lanových spárech a není úniku, musíš vejít a utratit celé kapesné*
Vešla jsem. S napěchovanou peněženkou, bohužel. Zašla do mé oblíbené fantasy sekce a na regálu před očima se objevilo nové vydání knih s příběhy o bájné zemi Narnii. Jo, nemohla jsem odolat a knihy si vzala. A to první dva díly - Čarodějův synovec a Lev, čarodějnice a skříň. Následovala návštěva antikvariátů. (To místo jsem si nadevše zamilovala! Ehm, zrovna včera jsem si přivezla pět knih, heh.) A s jeho návštěvou nákup dalších dílů.
A tak jsem začala číst.
A co říct?


Ty knihy jsem si neskutečně zamilovala.
Jsou krásně, zvláštně dětsky napsané.
Mají rychlý spád, děj nestojí a nejradši bych je četla i za chůze.
...kdyby neexistovaly pouliční lampy.
Těším se, až budu mít přečtenou celou sérii.
Protože teď, když jsem u čtcrtého dílu, tedy Prince Kaspiana (mezitím jsem četla ještě další knihy), mám pocit, jako bych byla okradená. Okradená o zbytek knih.
A je to děsně sužující.

May
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama