Listopad 2015

MP2: "Je to součást mýho života."

29. listopadu 2015 v 21:37 | May |  Filmománie
Sedím u stolu, v uších mi zní skladby plné emocí. Přemítám, co napíšu. Oči se mi zalévají slzami a stále si připomínám, že to je jen film. Že to je jen kniha. Ne, není to jenom film nebo knížka. Je to součást mýho života a zapomenout se nedá. Tečka.


Blížeňák - část mého já

29. listopadu 2015 v 20:02 | May
Tuto rubriku bych ráda započala čajem, který se nejspíš stal mou součástí. Odteď.


Není tajemstvím, že jsem milovníkem svého znamení zvěrokruhu - Blíženců. (Nějakej blíža tady? *Highfive!*) Nosím známku Gemini na hrudi, čtu horoskopy a jejich charakteristiku. (I tu, kterou jsem stihla přečíst alespoň stokrát, haha.) Není tedy divu, že obchod pod názvem "Horoskop" je mým rájem. Je to místo, kde najdu absolutní uspokojení - věcičky se znameními, vonné tyčky, asijská hudba a čaje. No co je lepšího pro takového fanatika, jako jsem já?

Bylo jedno foukavé odpoledne a já potřebovala na Budějovickou vyvolat pár fotek. Procházela jsem se malebným nákupním centrem, míjela různé "zajímavé obchody". Pak jsem narazila na Horoskop. Bušení srdce, zrychlený tep a nemoc dýchat. Ten náš na Chodově totiž zrušili, a tak jsem pocit blahobytu nezažila poměrně dlouho.


Po chvíli rozjímání jsem vtrhla do obchodu a s údivem prohledávala regály plné mastiček, svíček, šperků a konečně i čajů. Octla jsem se v ráji bylinných směsí. Mé oči se upoutaly na dvě balení, které jsem si odvezla domů. Blížencový čaj a čaj na kašel.Momentálně ležím na posteli, píši tento článek a teplo chutného bylinného odvaru mě hřeje nejen zevnitř, ale také z pravého boku, kde mám hrnek položený. Zbývá mi posledních pár doušků, a tak se na to vrhnem!
Obal - přesně tomu děkuji za to, že mohu pít tento skvělý čaj. Obrázek blíženců, velký nápis ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU samotný zvěrokruh zabírající půlku krabičky. Zkrátka, nejde si nevšimnout. A nekoupit…

Celou dobu jsem se nesmírně na ochutnání čaje těšila, jenže přednost měla směs na kašel, kterým jsem v tu dobu trpěla a nemohla se jej zbavit. Blížeňák (tak teď budem čaji říkat, ano?) musel tedy odejít do ústraní a počkat, až přijde jeho čas. Psalo se 15.11.2015 (jaké krásné datum, že ano?), kdy jsem načla první várku.


Složení: jahodník list, dobromysl nať, pomeranč kůra, heřmánek květ

Příprava: Jedna polévková lžíce se přelije ¼ litrem vroucí vody, nechá se v zakryté nádobě 15 minut odstát a scedí se. Nálev se připravuje čerstvý, pije se 1-2 denně.Po otevření krabičky je cítit jemná vůně bylinek, která po zalití horkou vodou zesílí. Dominantní složkou je rozhodně heřmánek, který je cítit ihned. A to jak pachově, tak chuťově. Od heřmánkového čaje se však Blížeňák liší svou jemností a sladkým podtržením, kterou mu zaručí listy jahodníku, není tedy důvod sladit ani používat jakákoliv dochucovadla. Chuť jednotlivých ingrediencí se rozplývá na jazyku, po spolknutí vyniknou jemné části méně výrazných bylinek. Odvar získá žlutou, lehce nazelenalou barvu. Je důležité požít jemné sítko, popřípadě zanechat posledního doušku. Některé lístečky jsou tak jemné, že jim zkrátka lze těžko zabránit. Ale myslím, že tento detail žádného čajomila nezastaví, neboť se s ním potká u nejednoho bylinného čaje, no nemám pravdu?Čaj se hodí pro každou příležitost, ať je zima nebo teplo, ať jste doma v teplu obývacího pokoje nebo míříte do školy/práce. Nevím, kdy bude mému balení konec, ale už teď vím, že až ta doba nastane, poberu svých pět švestek a pomažu do DBK, bez Blížeňáka se prostě neobejdu!

A co vy? Máte svůj ideální čaj? Nějaký, který byste mi doporučili? Určitě se ozvěte v komentáři, budu ráda!May
Češtinářovo bezpečí

17. listopadu 2015 v 12:02 | May |  Dreaming
Seděli jsme v jakémsi sále, židle byly postaveny do řad. Měly vínový potah a pamatuji se, že byly velmi pohodlné. Jeden po druhém jsme chodili na vyvýšené pódium a přednášeli své práce. Měla jsem jít na řadu já, místo mě však předstoupila jiná dívka, spustila svou prezentaci na projektu a já bedlivě poslouchala.

Za vše může prezentace z biologie..

13. listopadu 2015 v 20:50 | May |  May filozofuje
Psala se hodina biologie, seděla jsem v lavici, zamýšlela se nad koncem vyučování a útěkem domů. Poslouchala jsem žvásty o ekologii, naprosto nezajímavé, nudné. Prezentace, fakt úžasný… Zvolila jsem si téma "Kácení tropických deštných lesů". Proč já bláhová si nevybrala něco jiného?